Національний музей автомобілів у Турині, Італія

Автомобільний музей Туріна був заснований у 1932 році і є одним із найстаріших автомобільних музеїв у світі. Це єдиний національний музей такого роду в Італії, він може похвалитися однією з найрідкісніших та найцікавіших колекцій у світі.

Ініціаторами створення музею стали співзасновники компанії Fiat Чезаре Горія Гатті та Роберто Біскаретті ді Руфія. У 1933 році разом із президентом Асоціації автовиробників Джузеппе Акутіс вони провели ретроспективну автовиставку, для того щоб вивчити інтерес публіки до майбутнього музею. На цій виставці вдалося представити три десятки автомобілів.

19 липня 1933 року влада міста Турін вирішила започаткувати музей, створила спеціальний організаційний комітет і отримала схвалення від голови італійського уряду Беніто Муссоліні, який особисто присвоїв музею назву  «Національний автомобільний музей». Основною проблемою організаторів став пошук відповідного приміщення. Спочатку нові придбання для колекції експонувалися на складі на вулиці Via Andorno – у будівлі колишньої фабрики Fabbrica Aquila Italiana.

У травні 1939 року колекція зі ста автомобілів, бібліотека та архів переїхали до помешкань під муніципальним стадіоном і стали відкриті для широкої публіки.

Під час Другої світової війни музейна колекція практично не постраждала ні від бомбардувань міста, ні від присутності союзних військ, але бібліотека та архів були частково знищені чи втрачені.

У липні 1955 року було прийнято рішення розпочати будівництво нової будівлі. Землю було надано муніципалітетом Турина, а фінансування здійснювалося автомобільними заводами регіону та сім’єю Аньєллі (Fiat).

Новий музей було урочисто відкрито 3 листопада 1960 року, незадовго до виставки «Експо 1961» (Esposizione Internazionale del Lavoro – Torino 1961).

Він був розміщений у будівлі, спроектованій архітектором Амедео Альбертіні, на лівому березі річки По, неподалік Лінготто,  яка являла собою рідкісний зразком сучасної архітектури.

У 2011 році в музеї знову розпочато велику архітектурну реконструкцію під керівництвом вже архітектора Чино Дзуккі, який модернізував зовнішній вигляд музейного комплексу, а сценограф Франсуа Конфіно по-новому оформив експозиційні площі.

Тепер будівля музею має футуристичний вигляд і славиться своїми інтерактивними майданчиками та незвичайними інсталяціями. Все це зробило музей більш сучасним та передбачаючим майбутнє об’єктом культури, а головне, дозволило динамічному та інтерактивному музею зайняти гідне місце у культурному надбанні Італії.

Так у 2013 році англійський часопис  The Times поставив його на 35-е місце в рейтингу 50 найкращих музеїв світу, наголосивши на освітній та науковій значущості комплексу.

Після завершення робіт у червні 2014 року, колекція музею ще більше наголошує на його освітній функції. За рахунок застосування нових цифрових технологій, відкритої та безкоштовної мережі Wi-Fi Національний автомобільний музей надає відвідувачам можливість користуватися інформаційною базою даних, яка була зібрана та індексована протягом останніх двох років.

Під час відвідування музею можна познайомитися з історичними матеріалами, архівними фотографіями, технічними характеристиками автомобілів, з іменами відомих автомобільних  конструкторів, розробників та виробників, отримати іншу цікаву інформацію за допомогою власного смартфона, мультимедійних кіосків та планшетів iPad, що надаються музеєм.

І це всього лише одна з новинок музею, що дозволяє найрізноманітнішим категоріям відвідувачів познайомитися з прекрасною колекцією з числа найрідкісніших і найцікавіших у своєму роді, що включає майже 200 оригінальних екземплярів автомобілів 80 марок, починаючи з перших парових машин 1769 року і закінчуючи останніми болідами «Формули 1».

Екскурсія проходить за трьома рівнями музею і починається з верхнього поверху: «Автомобіль та двадцяте століття» – третій поверх, площа в 3600 м2 присвячена найпершим моделям.

На другому поверсі розташована експозиція «Людина та автомобіль». Цій темі тут відведено вісім залів. Приміщення «Турин автомобільний» сподобається любителям Fiat.

Подивитися на приховані від очей частини машин у вигляді двигунів, рам та коліс допоможе експозиція «Механічна симфонія». Одне із приміщень відведено під бібліотеку та називається «Походження». Тут зберігається тематична література. До експонатів цього поверху також відносяться самохідний візок, створений Леонардо да Вінчі в 1478 році, французький візок Кюно.

На першому поверсі розташована експозиція «Автомобіль та дизайн».

Розділ, присвячений дизайну, повністю переобладнаний та насичений видовищними наочними матеріалами, що дозволяють відвідувачу ближче познайомитися з автомобільним дизайном, з історичною динамікою його еволюції та з іменами людей, які внесли до стилістики дизайну зміни та визначили її справжні та майбутні тенденції.

Особливий інтерес у відвідувачів викликає експозиція, присвячена Формулі 1, в якій можна ознайомитися з болідами Fiat, Ferrari, Lancia, Alfa Romeo, Maserati і Bugatti. Найнижчий поверх Національного автомобільного музею в Турині присвячений дизайну, маркетингу та продажу автомобілів.

Автомобілі, не представлені на виставкових майданчиках, можна побачити (за попереднім записом) в оновленому Гаражі, в якому також розміщуватиметься автомайстерня та реставраційна школа із залученням професіоналів у галузі старовинних автомобілів, ремісників та фахівців, які в процесі навчання молоді зможуть передати свою майстерність наступним поколінь.

Крім музейної експозиції, у комплексі передбачено майданчик для проведення тимчасових виставок, зал для тематичних заходів, конгрес-хол, а також навчальний центр, книгарню та кафе-ресторан.

Для відвідувачів музею відкрито Центр документації, який завдяки унікальності своїх колекцій вважається одним із найцінніших у Європі. Бажаючі можуть скористатися онлайн-консультаціями з каталогів книжкових видань та архівних документів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *