Підводний археологічний парк Байя, Італія

На дні Неаполітанської затоки, біля узбережжя Італії лежать руїни стародавнього міста Байя. Мармурові статуї, мозаїки, фонтани, будинки, палаци і храми, що перебувають під водою вже понад 1700 років.

Колись процвітаюче місто затонуло в результаті активності вулканів Флегрейських Полів. А саме, через сейсмічне явище, яке має назву брадісейсм – поступове підняття або опускання частини поверхні землі, яке виникає внаслідок заповнення чи спустошення підземних магматичних камер.

Опускання прибережної частини суші і затоплення стародавнього міста відбувалося поступово.

Частина античної Байї все ще розташована на суходолі, але більшість споруд знаходиться на дні Тірренського моря. В межах 100 метрів від берега на глибині 3-20 метрів туристи можуть помилуватися неймовірними мистецькими творіннями. 

Місто Байя вважають синонімом корупції. Це «староданій Лас-Вегас», «місто-гріху» в часи античності. Місто, яке жило в постійній атмосфері свята, розкоші та втіх. Тут жили неймовірно багаті люди, які не вирізнялись чесністю та порядністю. 

За однією із версій, в Байї працювали сотні майстерень з виготовлення копій безцінних статуй та інших історичних реліквій. Торгівля підробними артефактами відбувалась у великих масштабах. Значна їх кількість потрапляла на ринки Риму, що забезпечувало місту багатство та процвітання. 

За іншою версією казкові пейзажі, плодючі землі та мінеральні джерела приваблювали римську аристократію. Столичні патриції будували розкішні палаци та храми на честь богів біля берегів Неаполітанської затоки. Серед них Юлій Цезар, Гай Марій, Гней Помпей, Клавдій І, Калігула, Адріан та Нерон. Археологи виявили на дні кілька вілл з ванними, статуями та мозаїкою, що чудово збереглися.

Сьогодні затонулі руїни будівель і мармурові статуї входять до складу підводного парку-музею і доступні туристам для відвідування. Є можливість зануритись з аквалангом, або помилуватись античними спорудами з човнів.

Підводний археологічний парк Байя нараховує 5 основних місць для підводного плавання: «Portus Julius», «Secca delle fumose», «Ninfeo di Claudio», «Villa dei Pisoni» и «Villa a Protiro».

Найбільшою популярністю серед туристів користуються «Ninfeo di Claudio» та «Villa a Protiro».

У частині парку «Ninfeo di Claudio» можна побачити асфальтовану дорогу довжиною у 200 м, фундаменти парових бань та красиві статуї німф. Саме тут раніше відпочивав імператор Клавдій І. 

«Villa a Protiro» для більшості місцевих дайверів є родзинкою підводного музею. Це давньоримська вілла, що мала на внутрішньому дворі підлогу з чорно-білої геометричної мозаїки. Мозаїка збереглася до наших часів в ідеальному стані. Навколо цього унікального стародавнього експонату, можна побачити мармурові підлоги та рештки гончарних виробів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *